Google Reklam Yönetimi

Google Reklam Yönetimi

Google Reklam Yönetimi ve Avantajları
Google reklam yönetimi ile sitenizi hedef kitleye ulaştırmak artık çok kolay. Öncelikle google’ın hangi reklam alanlarını ve hangi türlerini kullanılacağına doğru karar verilmesi gerekmektedir. İhtiyacınız olan hedef kitleye ulaşıp salt trafik çekmek ve satış yapmakmıdır yoksa marka bilinirliğinizi arttırıp hedef kitlenin aklında yer edinmekmidir. İşte bu ve benzeri tüm sorulara sizinle beraber en doğru cevapları buluyor ve uyguluyoruz.Eğer sizde bu hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle hemen 0850 466 16 49 nolu numaradan irtibata geçebilirsiniz.

Reklamlarını Türlere Göre Ayıralım

Arama Yönelik Reklam Ağı : Adından da anlaşılacağı üzere google da arama yapıldığı zaman sizin sitenizinde reklam verenler kısmında yeralması. Ancak dikkat edilmesi gerekenler var elbette. Öncelikle kesinlikle doğru anahtar kelimeler belirlenmelidir, arama lokasyonu tek bir şehirle sınırlımıdır yoksa ülke genelimi olacaktır.Aramayı önceden yapıp sitenizi ziyaret edenlere tekrardan siteniz görüntülenecek midir ? Bu soruları arttırmak mümkün vede gereklidir.
Görüntülenme Reklam Ağı : Google reklam kodlarını olan sitelerde reklamlarınızın görüntülenme yöntemidir. Görüntülenecek reklamlar için google reklam düzenleyiciyide kullanabilirsiniz veya kendi reklam bannerlarınızı hazırlayıp hedef kitlenizin bulunduğu sitelerde reklamlarınızın görüntülenmesini ve tıklanıp ziyaret alınmasını sağlayabilirsiniz.
YouTube Reklamları: Mesajınızı, video reklamlarla doğru kişilere, doğru zamanda verin. Her işletmenin YouTube’da ulaşabileceği bir kitle mutlaka vardır.
Mobil Reklamlar: Google mobil reklamlar ile, potansiyel müşterileriniz hareket halindeyken onlara ulaşabilirsiniz. Google aracılığıyla vereceğiniz mobil reklamlar; Google arama sonuçları, görüntülü ağ içerik siteleri, mobil uygulamalar ve YouTube videolarının içinde yer alabilirler.

Burweb Bilişim Reklam Yazılım LTD. ŞTİ. , Google reklam kampanyalarınız ile ilgili bütün işlemleri sizin için gerçekleştirir. Müşteriden alınan bilgiler ve hedef müşteri kitlesine göre kampanya bütçe önerisi yapılır, kampanya planlanır, müşteri adına Google hesabı ve kampanya oluşturulur ve devreye alınır. Siz sadece etkinlik değerlendirmenizi yapar, yeni müşterilere ulaşmanın keyfini yaşarsınız!

Google reklam kampanyalarının başarısındaki en önemli faktör, kampanyanın müşterinin hedeflerine göre en uygun şekilde oluşturulmasında yatar. Bunun için doğru reklam metinleri hazırlanmalı, hedef kitle ayarları doğru yapılmalı ve doğru anahtar kelimeler seçilmelidir. Burweb Bilişim, bu alandaki tecrübesi ile, bütçenizi en etkin şekilde kullanabileceğiniz reklam kampanyasını sizin için oluşturur.

Burweb Bilişim, Google’ın imkanlarını en iyi şekilde kullanarak, reklam yatırımınızın karşılığını aldığınızdan emin olmanızı sağlar. Hatta, kampanyalarınızdan kaynaklanan e-ticaret cirosunun, yapılan reklam yatırımına oranı hesaplanarak ROI’nin belirlenmesi gerçekleştirilebilir. Böylece, diğer mecralarda belki de ölçmenizin mümkün olmadığı yatırım dönüşüm oranınıza göre kampanyalarınızı yönlendirebilirsiniz. Reklam kampanyalarınızla ilgili raporlar, dilediğiniz periyodda size sunulacaktır.